Beyaz Eşya Arıza Tespiti Ve Parça Kullanımı

Beyaz Eşya Arıza Tespiti Ve Parça Kullanımı

Beyaz eşyalarda karşılaşılan arızalarda, profesyonel bir yapıya sahip olmayan servis işletmeleri genellikle direkt olarak parça değişimi önerisi sunmaktadır. Ancak genellikle beyaz eşyalar içerisinde yer alan parçaların tamir edilmesi yani onarılması gayet mümkün olan parçalar olabilir. Bu nedenle FHU Teknik Servis işletmesi olarak, beyaz eşya arıza tespiti ve parça kullanımı gerçekleştirirken, gayet hassas ve profesyonel bir şekilde hizmet veriyoruz. 

Örnek olarak bir çamaşır makinesi içerisinde motor arızası ile karşılaşıldığında arıza tespit edilirse, motorun gözden geçirilmesi ve onarılması gibi bir imkan bulunur. Ancak motor parçası artık tamir edilmeyecek ve onarılması gayet masraflı olan bir durum ortaya çıkarırsa, parça kullanımı yani yedek parça takviyesiyle makine tamir edilebilir. Bu noktada da kullanılan yedek parçanın mutlaka makinenin markasına ve modeline uygun olması ve yine orijinal yapı sergilemesi önemlidir. 

Beyaz Eşya Arıza Tespiti Ve Parça Kullanımı Noktasında Nelere Dikkat Etmelidir?

Firmamız tarafından sunulan hizmetlerde beyaz eşya arıza tespiti ve parça kullanımı gerçekleştirilirken, birçok farklı noktaya ne kadar yüksek bir özen gösterildiğini fark edebilirsiniz. Örneğin, bir beyaz eşyada arıza tespiti gerçekleştirmek için öncelikle o beyaz eşya ve marka hakkında yeterli tecrübeye ve bilgiye sahip olmak gerekir. Yani “Z” markasında bir bulaşık makinesinin rezistansı, kapağı, elektrik-elektronik parçaları ya da fıskiye parçası gibi her noktada daha önceden bir tecrübe elde edilmiş olduğu görülebilir. 

Tecrübe, profesyonellik ve teknik bilgiye sahip olmak beyaz eşya servislerinde en önemli ayrıntıların arasında bulunur. Bu nedenle firmamız beyaz eşya servis hizmetleri gerçekleştirirken de bu avantajlardan faydalanarak hizmet verir. Örneğin, çamaşır makinesinde su tahliyesinin gerçekleştirilmemesi gibi bir arıza ortaya çıkmış olabilir. Ekibimiz arıza tespiti gerçekleştirmek için suyun tahliye edilmemesine sebep olacak tüm noktaları gözden geçirir. Bu sayede sorunun net olarak hangi noktadan kaynaklandığı tespit edilerek, gerekirse onarım gerekirse parça kullanımı gerçekleştirilir. 

Beyaz Eşya Arıza Tespiti Ve Parça Kullanımı Nasıl Sağlanır?

FHU Teknik Servis işletmesi olarak beyaz eşya arıza tespiti ve parça kullanımı gerçekleştirirken, öncelikle sizden talep ettiğimiz bilgiler ile arızanın ne olduğunu göz önüne alıyoruz. Sonrasında ürünün marka ve modeline uygun bir şekilde şema yapısı göz önünde bulundurularak, arızanın kaynakları tespit ediliyor. Bu kaynaklar üzerinde inceleme gerçekleştirildiğinde, yapılması gereken işlem için net bir çerçeve elde ediliyor. Bu çerçeveye uygun bir şekilde onarım işlemlerine başlanarak, gereken noktalarda da parça kullanımı gerçekleştiriliyor. 

Bu hizmet mantığında en önemli noktalardan birisini parça kullanımı oluşturmaktadır. Çünkü parça kullanımı gerçekleştirilirken, mutlak bir şekilde marka ve model ile uyumlu orijinal ve garantili yedek parçanın tercih edilmesi gerekmektedir. Örneğin, farklı markalar üzerinde birbirine benzer yapısı bulunan yedek parçalar kullanıldığında, uyumsuz bir kullanım ortaya çıkabilir ve kısa süre sonrasında tekrar aynı sorun ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle firmamız kullandığı yedek parçalarda belgeli bir şekilde hangi marka ve modeli tercih ettiğini sizlere sunmaktadır. 

Beyaz Eşya Arıza Tespiti Ve Parça Kullanımı İçin Uygun Fiyat

Bazı markalarda beyaz eşyalarda arıza tespit edildiğinde parça kullanımı gerekirse, gayet yüksek bir masraf ortaya çıkabilir. Çünkü her markanın yedek parçaları da ayrı bir değere ve özelliğe sahiptir. Ancak firmamız tarafından sunulan yedek parça fiyatlarının gayet uygun rakamları oluşturduğunu 

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?